ДЕТИ ВОЙНЫ!

07 мая

7 нче май көнне Ямаширмә "Йолдыз" балалар бакчасында кунакта сугыш чоры балалары булды. Аларны балалар бию, җырлар, шигырьләр белән каршы алды һәм үз куллары белән әзерләгән открытка бүләк иттеләр. Очрашу барышында балалар бу авыр сугыш елларында булган авыл тормышы белән танышуны дәвам итте, белемнәрен үстерде. Онытылмаслык очрашуны әзерләргә безнең профсоюз вәкилләре ярдәм итте.

7 мая в стенах Ямашурминского детского сада "Йолдыз" прошла встреча с детьми, которые росли в тяжелые годы Великой Отечественной Войны. Дети встретили их песнями, танцами и стихами, а в конце подарили сделанные своими руками открытки. Благодаря этой встрече дети дополнили свои знания о жизни деревни, сельчан в военные годы. А незабываемую встречу помогли организовать члены нашего профсоюза.

Источник: Пресс центр ТПО работников образования Высокогорского района РТ

Просмотров: 304 | Добавил: profsouz_biektay | Рейтинг: 0.0/0